Sultan Mehmed Han Spor Kulübü HAKKINDA

Sultan Mehmed Han Spor Kulübü Yusuf ATALAY tarafından 8 Kasım 2013 yılında büyük bir çaba ile kurulmuştur. İstanbul Maltepe'de kurulan Sultan Mehmed Han Spor Spor Kulübü bir çok hedefleri olan bir kulüp. Hedeflerinden bir tanesi ve en önemli olanı ise Türkiye Süper Ligi'nde mücadele etmektir.

Sultan Mehmed Han Spor Kulübü ilk tanıtım ve açılış gecesini salon uzunlarda ve Kur-an'ı Kerim tilaveti ile bismillah deyip bir spor kulübü olarak spor hayatına başlamıştır.

Sultan Mehmed Han Spor Kulübü sadece futbol değil bir çok branşta ise hem sokaklardaki çocuklara kucak açmak ve bir başarıya tüm Türkiye yi şahit etmek için mücadele etmek için kurulmuş bir kulüptür.

Sultan Mehmed Han Spor Kulübü Türkiye de bir çok kulübün açılmasını ve sokak çocuklarının kötü yollara düşmemesi aynı zamanda ahlak ve maneviyat çerçevesi içerisinde olmasını hedeflemektedir.

Sultan Mehmed Han Spor Kulübü aynı zamanda İstanbul Maltepe'de bulunan Cem UYMAK başkanlığında çalışmalarını sürdüren Özel Maltepe Spor Kulübü ile de kardeş kulüp olarak spor faaliyetlerini sürdüreceklerini açıklamışlardır.

Sultan Mehmed Han Spor Kulübü her zaman sporcularına sevgi saygı çerçevesinde ilerlemeyi, sorunları var ise çözmeyi bir amaç edinmiştir. Kulübümüz her zaman profesyonel adımlar atmak için canla başla mücadele edeceğini bildirdi.

Sultan Mehmed Han Spor kulübü imkanlar dahilinde her zaman sadece Müslüman Türk malları ile çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.